Durusu Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Durusu tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Durusu ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Durusu tanıtım sayfası.
 
 
Durusu Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar Osmanlı'nın son dönemlerine denk gelen zamanlarda İstanbul'a gelen bir Fransız elçinin İstanbul'u susuzluk derdinden kurtarmak için yaptığı tavsiye üzerine o zamanki adıyla Terkos olan Durusu Gölü o zamandan bu zamana İstanbullular için kullanım suyu sağlamakta.

Yıllar yıllar önce Fatih Sultan Mehmet'in dinlenme mekanı olan Durusu Gölü çevresi, babası 2. Murat'ın ise avlanıp, at yetiştirdiği yerdir aynı zamanda.

Bir zamanlar Karadeniz'de bir koyken günümüzde alçak bir kumsalla denizden ayrılmış, içinde yüzlerce canlının barındığı bir göle dönüşmüş durumda köye ismini veren Durusu Gölü.

 
 
En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Bodrum tatilinizde nerelerde yemek yenilir? Bodrum'da yemek yenilecek yerler sayfamızda gezgin görüşlerini okuyun, siz de tavsiyede bulunun.

Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Tarihi eserleri, bol çeşitli salatası ile Karadeniz'e açılan Amasra'yı gezmek için Amasra turları sayfamıza bir göz atın.

Seyahat Tüyoları